Dzień Języków Europejskich PDF Drukuj Email
Redaktor: M. Celińska
05.10.2017.
 Dzień Języków Europejskich

Dnia 29.09.2017 w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Dzień Języków Europejskich, z okazji którego zorganizowany został   turniej językowy dla uczniów drugiej i trzeciej klasy gimnazjum oraz dla 7- klasistów ze szkoły podstawowej .

W czasie konkursu miały miejsce różnorodne konkurencje m.in. zagadki dotyczące ciekawostek o językach obcych, wyrazów pokrewnych i podobnych w różnych językach , wszystko po to by stały się mniej obce. Chęć poznania nowych języków przez młodych „odkrywców” była nieustannie rozbudzana poprzez ciekawą formę zadań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zmaganiom umysłowym towarzyszył również  ruch, a uczniowie napisali „biegane dyktando”. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie przekonali się, że znajomość języków jest kluczem do sukcesu i poznawania świata według maksymy : „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” Zmagania przygotowały anglistki Anna Świder i Agnieszka Barszcz.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »